minimalizmas

Apie tingėjimą ir nereikalingus pirkinius

Dar vienas dalykas, kodėl mane žavi minimalistinis gyvenimo būdas yra jo universalumas. Jis suteikia laisvę nuo nereikalingų buities rūpesčių ir palengvina realybę, padeda lengviau planuoti laiką. Visgi, jau ne kartą įsitikinau, kad minimalistinis gyvenimo būdas – ne tinginiams. Turėdamas nedaug daiktų, imi itin jautriai reaguoti į bet kokią netvarką. Negali pavalgęs palikti nešvarius indus, nes „susiplausi vėliau“, lygiai taip pat negali švarko palikti kažkur kitur, o ne spintoje. Ir taip toliau ir panašiai. Tai puiki disciplinos treniruotė. Ir kartu valios prieš „pagulėjimus ir pasisėdėjimus“ išbandymas.

Lygiai toks pats išbandymas, liečiantis visus žmogiškus troškimus parduotuvėje. Paskutiniu metu taip susigyvenau su mintimi, kad perku tik reikalingą maistą, kad manęs praktiškai nebejaudina saldumynų, šokolado ir kitų skanumynų reklamos. Jaučiuosi tam tikra dalimi išsilaisvinusi nuo prieinamų kainų, nuolaidų ir akcijų. To pasiekiau nepasiduodama pirminiam impulsui pirkti. Abejotinus pirkinius, net jeigu tai būtų tik puodelis kavos, raginčiau apsvarstyti racionaliai. Taip, galbūt tu dabar nori kavos. Bet greičiausiai ne todėl, kad nori gerti. Tiesiog sušalai, trokšti jaukumo, o geras kvapnios kavos skonis, mintyse turėtų tave sugrąžinti ten, kur jautiesi gerai – į namus, į draugų kompaniją ir t.t Arba kita situacija – nori pirkti kažką skanaus, vien todėl, kad tai būtų skanu prie lygiai tos pačios kavos. Basta. Išleidi mažiausiai keturis eurus už puodelį kavos ir gabalėlį torto. Už lygiai tiek galėtum iškepti paprastą, bet skanų pyragą visiems draugams. Du kavos puodeliai per savaitę – vidutiniškai keturi eurai. Per mėnesį – šešiolika eurų. Per metus – išeitų nusipirkti žieminį paltą ( o jie šiais laikais brangūs).

Aišku, kava, geriama su draugais yra daug skanesnė. Nežadu atsisakyti tokių reikalingų ir mielų pasisedėjimų su draugais vien tam, kad sutaupyčiau. Vis dėlto pinigai yra baigtinis resursas ir itin dažnai gėrinėti kavas ir „valgelioti“ super brangius veganiškus batonėlius neturiu nei noro, nei resursų.

(Nors naujam megztukui pinigėlių atradau. Damn)

Judu į priekį!

25e08a471ea1165b36a7f0d335fd0e30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *