Alma littera Europos literatūra XXI a. literatūra

„Chemijos pamokos” (Bonnie Garmus) – max populiari knyga, be nuolaidos kainuojanti net 27 eur!

Jei biblioteka trumpam virstų laboratorija, kokia būtų šios knygos cheminė formulė⬇️

👩‍🔬Pirmiausia daug stiprios, savarankiškos, tiesiog užburančios mokslininkės Elizabetos. Ji yra vieniša mama, šlykščiomis aplinkybėmis priversta palikti darbą laboratorijoje. Atsitiktinai Elizabeta tampa kulinarinės TV laidos vedėja. Ekrane ji tokia vienintelė – vilki baltą chalatą, maisto gaminimą kombinuoja su chemijos žiniomis bei dalinasi drąsiomis idėjomis taip įkvėpdama šalies moteris.

🐶 Pridėkime žmogiškai mąstantį augintinį. Paprastai sužmogintų gyvūnų knygose nemėgstu, bet šioje knygoje man jis patiko ir davė tokio mielo ištikimybės prieskonio.

👧🏼 Pridėkime ne pagal metus protingą dukrą Madę, kuri kalba kaip suaugusi ir pati tvarko reikalus. Šitas personažas man atrodė mažiau realistiškas nei aukščiau aprašytas šuo.🤣

🗽Sumaišykime su 1960-ųju Amerika, kur vyrauja seksizmas, diskriminacija, o visas pasaulis priklauso vyrams. Čia ir išprievartauti norintis viršininkas, kvailesni, bet daugiau uždirbantys kolegos ir visa apimantis moterų žlugdymas.

🌈 Lašelis „Viskas bus gerai”.
Nemėgstu knygų, kuriose holivudiškai viskas išsisprendžia, bet čia man tai nekliuvo😅

🥹 Sauja įkvėpimo. Skaitydama vis pagalvodavau, kaip tokiomis skurdžiomis sąlygomis susiformuoja tokios stiprios asmenybės kaip Elizabetė. Ir drąsi, ir intelektuali, žinanti savo vertę, ambicinga. Sakytum, kad čia autorės kūryba, bet juk visais laikais yra ir buvo tokių asmenybių!🥹 Padrąsina ir įkvepia.

VUOLA! Turime!🥳

Vertinimas: 9/10. Knygos stilius tikrai superinis, manau, kad puikus pasirinkimas laisvalaikiui ar tiems, kurie norėtų daugiau skaityti. Bet 27 eur? Nemanau, kad ši knyga tiek verta.😵‍💫

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *