Kaip atpažinti nereikalingus daiktus. Level 3000
Sveiki,
Tie, kurie rimčiau domisi minimalizmu, greičiausiai yra girdėję ne apie vieną daiktų mažinimo būdą. Vieni autoriai siūlo visus daiktus namuose skirstysi į kategorijas (pavyzdžiui, daiktai, kuriuos reikia pasilikti, išmesti, padovanoti, arba pakeisti jų buvimo vietą), kiti daiktų kiekį rekomenduoja mažinti pamažu kasdien atsisakant po vieno daikto. Treti rekomenduoja iš namų išnešti viską ir palikti tuštutėlę erdvę, o po to atgal sunešti tik tikrai mielus ir reikalingus daiktus. Taigi, daiktų mažinimo (angl.decluttering) būdų yra labai labai daug!
Šiuo metu aš taikau sau naują, spontaniškai mano pačios atrastą būdą be pavadinimo. Jo esmė labai paprasta: nieko nereikia atsisakyti, tiesiog būtina naudoti visus namuose esančius daiktus. Kas čia sunkaus, galite pagalvoti, juk nereikės nieko perdėlioti, pertvarkyti ar išmesti, netgi bus galima pirkti! Bet kaip ir minėjau, nevalia pamiršti vienos sąlygos – kiekvienas daiktas, tiek naujas, tiek senas privalo būti naudojamas. Žinoma, yra ir tokių daiktų, kuriuos naudojame rečiau ir tam tikromis aplinkybėmis, bet šiame tekste rašau ne apie juos, o apie kasdienius dublikatus jūsų mėgstamiems daiktams. Į tokių daiktų sąrašą galima įrašyti:
- Arbatos, kurių niekada negeriate, prieskoniai, kuriais negardinate patiekalų, virtuviniai įrenginiai, kurių niekada nenaudojate…
- Kelios poros džinsų, kurių vis tiek nesirenkate dėvėti, akiniai, kurie kažkada buvo madingi, tačiau visiškai netinka jums prie veido, kvepalai, kurių kvapas jums ne prie širdies…
- Kavos padėkliukai, kurie nesulaukdami svečių, tyliai guli spintelėje, nesmilkanami smilkalai ir nedegamos žvakės, niekuomet gyvenime daugiau nebūsiančios atverstos knygos ir t.t.
Iš savo patirties galiu paliudyti, kad viskas skamba daug paprasčiau, nei yra. Nuoširdžiai siūlau imti ir pabandyti taip pagyventi. Pamatysite, kad reikės skirti šiek tiek daugiau kasdienio laiko įprastiems veiksmams atlikti, o galbūt netgi teks pakoreguoti ilgą laiką susiformavusius įpročius (ir ne visada į produktyviąją pusę). Esmė ta, kad dažniausiai turime pasąmoningai išsirinkę mėgstamiausius daiktus, juos dažniausiai ir naudojame, būtent jie ir yra funkcionaliausi, patogiausi, gražiausi, o kitaip tariant, mums reikalingi.
Aš turiu gana mažai daiktų, bet net ir mane netikėtai rutinoje „naujai“ atsiradę daiktai ėmė vesti iš kantrybės. Mano tikslas savo gyvenime turėti tik tokius daiktus, kad buitis būtų optimizuota, o asmeniniai daiktai – mieli. Tad neslėpsiu, kad po tokio iššūkio, daiktų, kurių nebenorėčiau turėti, sąrašas tik pailgėjo. Tad tyliai, sukandusi dantis šį bei tą naudoju , bet žinau, kad kai sunaudosiu tikrai niekuomet nebepirksiu;).
Šitas visų daiktų naudojimo būdas leidžia kritiškiau pažvelgti į turimus daiktus, padeda planuoti ateities pirkinius ir atsirinkti tai, kas tau tikrai reikalinga. Nes, patikėkit manim, kai suvoki, kad nusipirkto daikto negalėsi paslėpti stalčiuje, bet privalėsi naudoti, daiktus renkiesi kur kas atidžiau.
O kaip jums sekasi atpažinti nereikalingus daiktus?
Inga <3
Daugiau naujienų: MINIMALIAI