Be kategorijos

„Du vandenynai“ (Greta Lietuvninkaitė) – odė moterystei, seserystei ir Islandijai

Knyga atsiskleidė pamažu. Pradžioje atrodė, kad skaitau gerai parašytą, bet jau girdėtą istoriją apie dvi seseris, atstovaujančias skirtingus moterystės polius – Motiną ir Nepriklausomą vienišę. Vakarė – didmiesčio karjeristė, kurios gyvenimas yra PR’o projektai, vakarėliai ir one night standai. Jos sesuo Gustė – tobulos žmonos titulo siekianti jauna mama, nesulaukianti palaikymo ir užsisukusi buityje. Abi šios moterys jaučiasi įstrigusios tarsi stovintis vanduo, bet viskas po truputį ima keistis, herojėms pradėjus rizikuoti ir elgtis kaip liepia intuicija.

Ypatingą vaidmenį knygoje vaidina vanduo – seserų dvasinio augimo etapai atspindėti per skirtingus vandens įvaizdžius – pelkę, krioklį, vandenyną, srovę. Knygą puošią fotografės Neringos Rekašiūtės fotografijos Islandijos kraštovaizdyje. Islandija – šalis, kurioje gyvena knygos autorė, čia apsilanko ir knygos herojė Vakarė. Mano nuomone, Islandija šiai knygai labai tinka, nes veikia kaip kontrastas greitam ir skubančiam pasauliui. Ši šalis ir jos žmonės padeda knygos herojei (o kartu ir skaitytojui) sulėtėti ir atsigręžti į vidinį AŠ.

Knyga „Du vandenynai“ beskaitant išsiskleidė tarsi gėlės žiedas. Verčiant puslapius pasakojimas įgijo naujus sluoksnius – seserų vidiniai virsmai ir supratimai pasirodė gilūs ir brandūs, pastebėjau knygos „Bėgančios su vilkais” momentų. Netgi pajutau šiek tiek raganiškos nuotaikos, o meniškos nuotraukos dar labiau papildė skaitymo patirtį.

Nors esu jauna mama, tenka pripažinti, kad su Guste susitapatinti nepavyko – mūsų situacijos tikrai labai skiriasi. 🙂 Vietomis knygos veikėjų gyvenimai ir charakteriai man pasirodė kiek per daug vienareikšmiai, tokie per daug juoda-balta. O šito dalyko aš nei gyvenime, nei knygose nemėgstu;) Visgi tai skaityti netrukdė, o ir veikėjos nuo knygos vidurio išsilaisvino ir tapo vis labiau daugialypės.

Žinot, sėdžiu dabar, galvoju apie šią knygą ir imu ilgėtis Islandijos. Vietos, kur niekada nebuvau 🙂

Šią puikią knygą galite įsigyti Knygyne Tylos. Su kodu – MINIMALIAILT jums bus pritaikyta 15% nuolaida!

Vertinimas: 9/10 Knyga šiuolaikiška ir aktuali, nes puikiai atspindi dilemas, su kuriomis susiduria šiuolaikinės moterys. Man patiko autorės rašymo stilius ir tai, kaip ji perteikia veikėjų vidinį pasaulį ir virsmus. Šią knygą apibūdinčiau kaip prasmingą ir itin gražią estetiškai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *