Baltos lankos Bookswap'as Knygų recenzijos XXI a. literatūra

Gal norėtumėte apie tai pasikalbėti? (Lori Gettbel) – labai labai ilga knyga apie psichoterapiją

Dar viena populiari knyga, kurią stebuklingu būdu pavyko „pagauti“ Bookswap’e!

Lori Gettbel yra psichoterapeutė, o ši knyga – jos asmeniniai ir darbiniai memuarai. Po skaudžių skyrybų Lori pati pradeda lankytis pas psichoterapeutą. Spręsdama asmeninę krizę kartu Lori pasakoja savo keturių pacientų istorijas. Labiausiai mane įtraukė ir sudomino vėžiu sergančios, neseniai ištekėjusios moters istorija. Buvo nelengva, bet tikrai įdomu kartu su ja keliauti per visas nepagydomos ligos priėmimo stadijas. Ši jauna moteris kartu su Lori pagalba pasiruošė atsisveikinti ir išeiti…Taip pat, patiko vienišos senjorės, kuri planuoja nusižudyti per kitą savo gimtadienį, istorija. Ši moteris tarsi atvėrė man kitą pasaulį. Ten, kur senjorai simpatizuoja, vaikšto į pasimatymus, pavydi ir net trokšta gyventi visavertį intymų gyvenimą. Apie kitus du pacientus nepasakosiu, paskaitysit ir sužinosit:)

Knyga yra stora ir visko joje tikrai daug (gal net per daug). Knyga suskirstyta į trumpus skyrelius, kas palengvina skaitymą, bet jau knygos viduryje ėmiau laukti pabaigos…

Pati knyga yra įtraukianti savo šmaikštumu, autorės rašymo stilius man tikrai patiko. Taip pat ši knyga yra vertinga, nes autorė papasakoja apie psichoterapeuto darbą, herojų elgesį paaiškina psichologijos teorijomis ir t.t Vis dėlto, knyga man pasirodė tiesiog per daug ištęsta – viskas prasideda nuo „Ievos ir Adomo“ laikų, paminima kiekviena herojų gyvenimo smulkmena ir tai man apkartino skaitymo patirtį. Man tikrai nuoširdžiai atrodo, kad iš šios knygos būtų galima išimti kad ir po kelis skyrelius ir pagrindinė istorija nuo to nenukentėtų.

Ir iš tikrųjų, buvo minčių, kurios man labai patiko (pvz: „Praeitis tave formuoja, bet neapibrėžia“), pati knyga nuteikdavo pozityviai. Vis dėlto, esu skaičiusi ne vieną psichologinę knygą, tad kai kurie dalykai man nebuvo nauji. Be to, tai kas įdomu ir naudinga, man asmeniškai, išnykdavo tarp daugybės smulkių įvykių ir siužeto linijų.

Vertinimas: 7/10 Manau, kad ši knyga gali būti praturtinanti ir įdomi žmonėms, kurie dar tik susipažįsta su psichologija. Dvejojančius, galbūt ji net gali paskatinti pradėti lankyti psichoterapiją. Vis dėlto, knyga man prailgo, nes buvo per daug ištęsta. Nesigailiu, kad skaičiau, bet jei nebūčiau skaičiusi, pasaulis nesugriūtų:).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *