Kaip ir kodėl
Norėčiau pasidalinti pirmaisiais savo pamąstymais, keičiant savo gyvenimo būdą į labiau tvarų, produktyvų, naudingą man pačiai – minimalistinį.
Kaip ir visose pradžiose, pirmiausia reikėtų pabrėžti, kodėl man to reikia. Pirma ir paprasčiausia priežastis – taip lengviau gyventi! Pavargau nuo per didelio daiktų skaičiaus ir dėl to kylančios netvarkos. Siekiu aiškumo, tvarkos ir (svarbiausia) papildomo laiko veikti dalykus, kuriuos veikti mėgstu. Nuolatinis tvarkymasis ir daiktų dėliojimas, po to reikalingo dalyko paieška tarp daugelio kitų ir t.t suryja tikrai daug laiko. Antroji priežastis – tiek dėl finansinių priežasčių, tiek dėl sportinio intereso, nebenoriu leisti savo brangiai uždirbtų pinigų niekniekiams. Prioretizuoju ir toliau stengsiuosi pirkti tik kokybišką maistą, ir išlaidas tik reikalingiems daiktams. Viliuosi, kad taip ne tik įgysiu savidisciplinos, bet ir gebėsiu sutaupyti pinigų kelionėms. Trečiąją priežastį drįsčiau įvardinti vienu žodžiu – pasiklydau. Tiek daug pareigų, tiek daug galimybių, jos sukasi aplink mane, o aš nenuilsdamai bandau susikoncentruoti, aprėpti bent dalį jų. Atrodo, kad viskas svarbu ir nieko nevalia paleisti. Bet ar tikrai? Tikiuosi, kad sumažinusi chaosą savo gyvenamoje aplinkoje ir įsivedusi griežtesnį gyvenimo ritmą, susitvarkysiu savo netvarką galvoje, apribosiu nereikalingas, bet energiją eikvojančias veiklas ir susikaupsiu ten, kur reikia.
Kaip visa tai prasidėjo?
Kaip svarbiausią pradžios tašką norėčiau įvardinti nenumaldomą vidinį ieškojimą. Tuometė, nors ir nelabai bloga gyvenimo būsena, neatnešė tokio pasitenkinimo, kurio laukiau. Nuoširdžiai tariant, pavargau daug turėti, bet kartu dar daugiau trokšti.
Magistro studijų programa, į kurią papuoliau „netyčia“. Vieno susipažinimo su dėstytojais metu esu sakiusi: „Neslėpsiu, šią magistro programą rašiau ne pirmuoju… antruoju… trečiuoju numeriu…“ Nes taip ir buvo! Tačiau dabar, net sužinojusi, kad „Darnaus vystymosi komunikacijos“ specialistai nebebus ruošiami, jaučiuosi pataikiusi į savo roges. Visą gyvenimą prijaučiau ekologijos, taupumo, lygybės ir panašioms idėjoms ir dabar jaučiuosi dar labiau sutvirtinusi šias savo nuostatas.
Tinkama informacija, tinkamu metu. Man visuomet buvo įdomus tas fenomenas, kuomet žmonės įsitraukia į vieno ar kito tinklaraštininko ar „vlogerio“ veiklą ir tampa ištikimu jo sekėju. Nors net du mano moksliniai darbeliai buvo rašyti tinklaraštininkų tema, nebuvo nė vieno žmogaus, kurio veiklą internete stebėčiau nuolat. Iki dabar. Lemtingoji mano „youtube“ užklausa skambėjo taip: „how to save money“ (man šiuo metu itin skaudus ir svarbus klausimas). Paieškos rezultatuose šmėžavo žodis „Minimalizmas“, kuris bene labiausiai patraukė mano akį. Išžiūrėjusi kelis vaizdelius apie pinigų taupymą, vis giliau klimpau į patį minimalizmą. Bene labiausiai mane užkabino minimalizmo vlogerių pozityvumas, jei atrodė būtent taip, kaip mano supratimu turėtų atrodyti laimingi žmonės – nepamokslaujantys, nekritikuojantys kitokio gyvenimo būdo, o tiesiog besidalinantys gerąja patirtimi. Dabar, kai tik turiu laiko, žiūriu savo mėgstamiausių vlogerių įrašus. Pasidalinsiu keliais iš jų:
Jenny Mustard –https://www.youtube.com/channel/UC7fPf1yuGaYFmbxe0ZrshWw (Labiausiai man patinka todėl, kad yra visiškai kitokia nei aš. Ir visiška minimalistė. Meno, kūrybos žmogus. Urbanistinė persona)
Tayler Nicole – https://www.youtube.com/watch?v=KmDsIBD-syM
FemmeHead – https://www.youtube.com/watch?v=6MizbLRKkZo
Cheers!