Be kategorijos minimalizmas

Kas nutiko mano minimalizmui arba kodėl prisipirkau tiek nereikalingų daiktų

Dar žiemą Instagrame atradau kelis puslapius, kuriuose galima įsigyti įvairių sendaikčių. Daugiausia parduodami indai, tačiau galima įsigyti ir dekoracijų namams, žaislų ir panašiai. Kadangi šiais metais pasiruošimui Kalėdoms skyriau daug laiko (ir dabar prisimenu, kokios jaukios ir meduolinės buvo šventės😊), iš šių puslapių prisipirkau įvairių šventinių dekoracijų ir likau labai patenkinta. Patiko, kad daiktai nėra nauji, kruopščiai supakuoti, neretai su linkėjimais ir mielomis dovanėlėmis.

Pamažu taip ir prasidėjo… Pamėgau vis daugiau panašių puslapių, o mano Instagram feed‘as tapo pilnas dailių nuotraukų su sendaikčiais. Jeigu kažkas patraukdavo akį, skubėdavau rezervuotis, prieš tai gerai nepagalvojusi, ar tikrai man to daikto reikia…Dėl gerų daiktų šiuose puslapiuose nemaža konkurencija, tad apima nemažas azartas!

Taip mano namuose atsirado daug žvakidžių (žvakes deginu sąlyginai retai), kelios mano poreikių neatitinkančios vazos (pasirodo, ne tik džinsus reikia matuotis prieš perkant), faina lempa, kurią taip skubėjau įsigyti, kad net nepastebėjau, kad naudojimui, reikės įsigyti ir adapterį (vis dar neįsigijau…), siuvinėjimo rinkinys (nemoku siuvinėti), paveikslas, kurį galvojau kabinti virtuvės zonoje, bet stovi atremtas visai kitoje vietoje…ir dar daugiau daiktų, kurių šiai sekundei, jei atvirai, net neatsimenu.

Žinoma, buvo ir tikrai pasiteisinusių pirkinių, pavyzdžiui širdelės formos dekoracija, pakabinimas pasaulio gaublys ar toks mielas puodelis rytinei kavai/arbatai.

Visgi nemažai daiktų namuose nuolatinės vietos taip ir nerado. Jaučiuosi geriausiai, kai ant stalviršių yra kuo mažiau daiktų, tad naujokus teko paslėpti.;(

Kaip pagrindines impulsyvių pirkinių priežastis išskirsčiau šias:

  1. Karantinas. Nauji pirkiniai sukūrė iliuziją, kad pasaulis nėra visiškai sustojęs ir vis dar kas nors vyksta.
  2. Tai nėra nauji daiktai, tad pirkdama jaučiausi mažiau „kalta“.
  3. Daiktas atitenka pirmam jį rezervavusiam žmogui. Šis greičio faktorius taip pat lėmė skubotus sprendimus nelaukti ir pirkti.
  4. Socialinių tinklų įtaka. Galvoje tiek stalčiukų su patikusiais dizainais ir matytomis interjero detalėmis, kad pamačius kažką panašaus, pirmas impulsas – pirkti! Nesvarbu, kad daiktas nelabai tinka prie prie bendro namų vaizdo ar apskritai namuose yra kitų tą pačią funkciją atliekančių daiktų.
  5. Gera kaina.
  6. Malonus pardavėjų bendravimas ir nuoširdžios pastangos kuo dailiau supakuoti prekę.

Tik nesupraskite klaidingai. Visiems sendaikčių puslapiams esu dėkinga ir neturiu nė menkiausių pretenzijų! Pati kalta, kad prisipirkau nereikalingų daiktų ☹.

Gal ir jums teko pasiduoti pirkimo manijai? Ką pirkote? Pasidalinkite. Nejau aš tik viena palūžau?:(

Inga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *