Knygos Knygų recenzijos

Keliaujančio katino kronikos (Hiro Arikawa) – turintiems augintinį neabejotinai patiks labiau

Siužetas: kadaise laukinis katinas Nana kartu su savo ilgamečiu šeimininku Satoru išsiruošia į tolimą kelionę sidabriniu furgonu. Tikslas – aplankyti Sotaru praeities draugus ir surasti naujus namus Nanai. Taigi, iš šios kelionės į namus Sotaru turėtų sugrįžti vienas. Kodėl Sotaru yra priverstas atiduoti savo taip branginamą augintinį išaiškėja verčiant knygos puslapius. Išduosiu, kad priežastis kur kas rimtesnė nei katėms nepakantus buto šeimininkas…

Ši knyga ypatinga tuo, kad veiksmas pasakojamas iš katino perspektyvos, kuris reaguoja į įvykius, stebi kelionėje besikeičiančią gamtą, pateikia savo katiniškus vertinimus.

Knyga skaitosi lengvai, man patiko neperkrautas ir santūrus japoniškas rašymo stilius. Patiko idėja, kad kartu su kiekvienu aplankytu Sotaru draugu, vis daugiau sužinome apie dramatišką jo likimą ir geriau pažįstame asmenybę.

Visgi, dalykas, kurio itin nemėgstu knygose – nerealistiški herojai. Nesvarbu, ar tai būtų be jokių skrupulų vien tik intrigas rezgantys blogiečiai, ar nuolankiai kenčiantys geriečiai. Herojai turi būti žmogiški ir viskas, kas žmogiška turi būti jiems nesvetima. Šioje knygoje Sotaru yra toks geras ir teisingas, kad net ima rodytis netikras. Sotaru yra našlaitis (knygos gale paaiškėja dar daugiau liūdnų detalių) vaikystėje be galo mylėjęs ir netekęs auginto katino. Greičiausiai jau supratote, kad autorius tikrai pasistengė, kad knygos gale skaitytojui nuriedėtų ašara ar dvi (man, deja, nenuriedėjo).

Verdiktas – „Keliaujančio katino kronikos“ – gana monotoniška, subtiliai parašyta knyga, kurią lengva skaityti. Verta paminėti, kad didžiausią šios knygos vertė yra sukuriama skaitytojo ir jo patirties. Didžiausias emocinis krūvis sukuriamas per katino ir žmogaus ryšį. Tad visiems, kurie turi augintinių/labai myli gyvūnus, ši knyga turėtų palikti didelį emocinį įspūdį ar net sugraudinti. Kita vertus, skaitytojams, turintiems mažiau sentimentų gyvūnams ir prisiminimų su augintiniais, knyga tiesiog ims, persiskaitys ir greičiausiai pasimirš.:)

Vertinimas 7/10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *