Knygų recenzijos

Knyga – albumas „100 fotografijų, pakeitusių pasaulį“ – kai viena nuotrauka iškalbingiau už 1000 žodžių

Mano rankose ypatinga knyga – albumas „100 fotografijų, pakeitusių pasaulį“, kuriame 100 ikoniškų kadrų, įėjusių į pasaulio istoriją.

Verčiant puslapius chronologiškai keliaujame per svarbiausius paskutinio šimtmečio įvykius. Pirmosios nespalvotos nuotraukos nukelia dar į XIX amžių. Jose – pirmasis Amerikos transkontinentinis geležinkelis, Sueco kanalo atidarymas ir Eifelio bokštas. Knygos pabaigoje – keliaujame į 2015 metus ir žvelgiame į kokybiškas, spalvotas fotografijos. Jose – Malala Yousafzai gauna Nobelio taikos premiją, NASA marsaeigis „Curiosity“ darosi asmenukę Marse ir Sirijos pabėgėliai dramatiškai išsilaipina Lesbo saloje. Laikotarpiu tarp šių nuotraukų vyksta karai ir politiniai perversmai, iškyla „The Beatles“ ir išrandamas internetas. Per paskutinį šimtmetį užklumpa ekonominės krizės ir gamtos katastrofos, įvyksta Vodstoko festivalis, žmonės pirmą kartą užkopia į Everestą ir žengia žingsnį mėnulyje…Tai tik dalelė, to, kas svarbaus dėjosi pasauly ir visa tai ši knyga perteikia autentiškais kadrais, o kitapus jų –  aprašymai su platesniu kontekstu.

Kai kuriuos fotografijose įamžintus įvykius žinojau iš istorijos pamokų, kai kuriuos atsiminiau jau iš savo gyvenimo (pavyzdžiui, rugsėjo 11-osios katastrofą). Visgi buvo daug įvykių, apie kuriuos nebuvau net viena ausimi girdėjusi! Perskaičiusi šią knygą jaučiuosi praplėtusi akiratį ir aiškiai supratau, kad pasaulis neapsiriboja tik Europa ar Šiaurės Amerika –  kiti žemynai ir šalys taip pat ryškiai piešia pasaulio istoriją ir ženkliai prisidėjo (ir prisideda) prie dabarties, kurią turime šiandien.

Tai nėra knyga, kurios nuotraukomis reikia grožėtis. Tai yra knyga, ženklinanti akimirkas, kurios visiems laikams įrašytos į pasaulio istorijos puslapius. Yra ir slogių kadrų, bet nieko keisto. Juk iš tikrųjų, būtent skaudžiausi dalykai įsirėžia giliausiai ir padeda pamatus didžiausiems pokyčiams. 

Vertinimas: 10/10 Mano nuomone, ši vertinga knyga praturtins bet kurią biblioteką. Ji niekada nepasens ir visada išliks aktuali, nes kombinuojant stiprias, vienetines nuotraukas ir glaustą pasakojimą apie kiekvieną iš jų, peržvelgia paskutinio šimtmečio istoriją. Tai yra puiki knyga tiek besidomintiems istorija, tiek fotografija ir apskritai pasauliu.

Už knygą dėkoju knygynui Vaga. Ačiū, kad esate kartu kelyje link mano svajonių!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *