Alma littera Knygų recenzijos Lietuvių literatūra

„Laisvųjų papūgų karta“ (Aistė Paškevičiūtė) – pavadinimas klaidina ir mažai atspindį turinį!

Pradžioje skaityti patiko. Įtraukė įdomus ir sklandus rašymo stilius, autorė pasirodė daug žinanti apie reklamą, komunikaciją, TV verslą. Atrodė, kad sužinau naujų dalykų, autorės teiginiai intrigavo ir atrodė patikimi. Visgi, skaitant toliau, vis dažniau kildavo klausimas: Aiste, kaip ir kodėl gali taip užtikrintai ir kategoriškai rašyti praktiškai apie viską? Ar tai nėra tiesiog asmeninis įsivaizdavimas ir dėsningumų pastebėjimas, kas nebūtinai yra absoliuti tiesa? Kaip jau supratote, skirtingų temų knygoje apstu, pradedant motinyste, baigiant politika, rytų ir vakarų ideologijomis, atskirų kartų traumomis, dvasingumu ir daug kitų, kurių jau nebepamenu. 🤷‍♀️

Pirmas į galvą atėjęs pavyzdys. Viename iš skyrių autorė rašo apie šiurpius sapnus, kuriuose žūva naujagimiai. Iš autorės minčių galima susidaryti įspūdį, kad visos neseniai susilaukusios mažylių mamos yra tai patyrusios. Ji remiasi savimi, kitos pažįstamos moters patirtimi ir interneto forumais. Aš pati esu mama ir neįsivaizduoju apie ką ji šneka! Manau, kad taip parašyta didelė dalis šios knygos – asmeninę patirtį pateikiant kaip apibendrintas žinias. Tai yra kiek ironiška, nes pati autorė rašo, kad „visažinių” nemėgsta.

Manau, kad kritinį mąstymą turintis žmogus gali šioje knygoje atrasti kažką sau. Visgi, žmonėms, linkusiems į sąmokslo teorijas, ji gali būti dar vienas leidimas net absurdiškiausiems įsitikinimams. Autorė ragina galvoti savo galva, nepasitikėti žiniasklaida, viską kvestionuoti, daugelis jai atrodo sukti, gyvenantys ne taip kaip reikia. Kritinis mąstymas ir atsakomybė už savo gyvenimą yra puiku, bet šioje knygoje pasaulis atrodo supuvęs, rodos, kad vienintelė išeitis telieka visiškai atsiriboti. Arba autorės žodžiais tariant, persiprogramuoti protą, gluminančiai trumpą instrukciją šia tema galima rasti knygoje.

Vertinimas: 3/10 Autorė atrodo įdomi asmenybė, norėčiau turėti tokią draugę ar pažįstamą. Bet knyga man pasirodė iš serijos „Taip yra, nes man taip buvo”. Knygoje man pritrūko solidumo ir platesnio žinojimo nei asmeninė patirtis ar tiesiog faktų susiradimas. Be to, pavadinimas klaidina ir mažai atspindi turinį!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *