Be kategorijos Knygos Knygų recenzijos

Mano anotacija laimėjo nominaciją konkurse!

LAIMĖJAU! 🥇

Esu labai laiminga, kad mano anotacija apie knygą „Kombinio moteris” laimėjo specialią kūrybiškiausios anotacijos konkurso nominaciją🥳

Padėkos raštas

Kūrybiskiausios anotacijos konkurso PASAULIS MANO KNYGŲ LENTYNOJE laureatei

Ingai Vinčiūnienei

už kūrybiškiausią Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje išleistos knygos anotaciją, originaliai prabilusį tekstą, savitos formos paieškas, dalyvavimą konkurse ir meilę literatūrai.

Siekti savo svajonių niekada nevėlu!

Dėkoju Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo Biblioteka ir Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklai už prizus ir įvertinimą tai man labai svarbu! 💕

Kviečiu perskaityti mano parašytą anotaciją, kuria dalinuosi žemiau:) P.S Mėgstu išsiplėsti, tad 200 žodžių limitas man buvo labai didelis iššūkis!

„Kombinio moteris“ (Sayaka Murata)

Knygos centre – Kombinis – nedidelė maisto ir buities prekių parduotuvė Japonijoje, ir jame jau 18 metų dirbanti Keiko Furukura. Moteriai 36-eri metai, ji netekėjusi ir bevaikė, turinti išsilavinimą, tačiau visą savo gyvenimą pradirbusi vienintelėje darbovietėje – Kombinyje. Per ilgus metus Keiko „pergyveno“ nesuskaičiuojamą kiekį kolegų ir viršininkų. Ji neturi pomėgių ar susidomėjimo objektų, todėl yra tobula darbuotoja. Jei tik reikia, Keiko gali dirbti bet kada – ir per šventes, ir savaitgalį, net naktį. Ar minėjau, kad Kombinis dirba 24 h per parą?

Atrodytų, KAIP galima taip ilgai stovėti vietoje ir neturėti jokių ambicijų?! Greičiausiai Keiko yra nelaiminga, greičiausiai ji gyvenimo dugne ir tiesiog negali pakęsti savęs ir tos monotoniškos kasdienybės… Nustebsite, bet Keiko viskas gerai. Ji jaučiasi patogiai atlikdama rutinines užduotis. Jai patinka gyventi vienai ir dirbti Kombinyje. Keiko neturi jokių didesnių pomėgių. Tiesą, pasakius, darbas Kombinyje yra centrinė jos gyvenimo ašis. Ji jaučiasi realizuojanti save dėliodama prekes ir maloniai aptarnaudama klientus. KAS čia per absurdas? KAIP taip išvis gali būti!

To nesupranta nei Keiko šeima, nei aplinkiniai. Ne veltui jaunesnioji sesuo netgi išmoko Keiko pateisinti savo keistą gyvenimo būdą: „Negaliu keisti savo darbo, nes esu silpnos sveikatos“. Pati Keiko supranta, kad tiek ji, tiek jos gyvenimas yra kitokie, todėl stengiasi išvengti nepatogių situacijų, o jei reikia dėl šventos ramybės net pameluoti.

Visgi, kitoks žmogus yra nepatogus aplinkiniams. Gerieji žmonės siūlo pagalbą – gal supažindinti su vienišu vyriškiu? Gal padėti susirasti naują darbą? Ne? Jei atsisakai pagalbos, tai būk maloni, bent pateik logišką paaiškinimą. KODĖL renkiesi taip gyventi? KODĖL tau nesvarbu? KODĖL?

Pasakodama šią knygą, mintyse matau metalo spalvos Kombinį ir girdžiu kasos aparatų pypsėjimą. O kaip jūs reaguotumėte sutikę Keiko? Ar daug iškiltų klausimų KODĖL?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *