Be kategorijos

Chemija mano kosmetikoje

IŠVADĖLĖS:

Peržiūrėjus savo turimas kūno priežiūros priemones apėmė dvilypiai jausmai.

DSCN9215.JPG
Good ones

Pirmiausia, džiaugiuosi, kad beveik visose mano dažnai naudojamose priemonėse nebuvo nė vieno iš pavojingais įvardintų komponentų (Kūno priežiūros priemonių chemija).  Prie to prisidėjo ir tai, kad jau pora metų visiškai nebenaudoju birios pudros, taip pat neseniai pakeičiau šampūną ekologišku. Toks šampūnas žymiai mažiau putoja, negraužia akių, mano plaukai tapo ne tokie sausi (tiesa, turiu plaukus trinkti dažniau). Taip pat naudoju ekologišką veido kremą iš UOGA UOGA, kuriuo drėkindama veidą jaučiuosi saugiai ir gerai. Esu naudojusi ir gana nenatūralų veido kremą (nagrinėjau etiketę) iš „AVON“, kurio rezultatai buvo gana ryškūs –  jau po kelių savaičių sumažėjo raukšlelės apie akis, vis dėlto, tas poveikis buvo labai paviršinis: nustojus jį naudoti, rezultatai labai greit išnyko. Nebenoriu naudoti nenatūralių kosmetikos priemonių, nes jos tik sukuria iliuziją, jog „kažką sutvarko“, nors iš tiesų tik šiek tiek nuslopina netenkinančius požymius ir sukuria nesibaigiantį vartojimo ratą. Tas pats yra ir su kondicionieriais: kai kurie jų išsiplovus plaukus, apgaubia juos nematomų medžiagų sluoksniu, kuris sukuria sveikesnių plaukų įspūdį (priglunda išsišakoję plaukų galiukai, plaukai nėra išsipūtę ir pan.). Tačiau šis efektas yra laikinas, nes norint turėti tokius plaukus kasdien, reikia kasdien juos ir plauti, o tuo tarpu kitos kondicionieriuje esančios medžiagos juos sausina ir kitaip silpnina – sveikinu, reikia dar naujų priemonių plaukų būklei palaikyti. Štai ir vėl nesibaigiantis vartojimo ratas. Labai džiaugiuosi, savo naudojamu kondicionierium „Down Under Natural‘s NUDE“, kuris bent jau man atlieka visas „normalaus“ kondicionieriaus funkcijas , tačiau yra itin natūralus, – net 96% ingredientų yra augalinės kilmės. Natūralios priemonės nebūtinai turi būti brangios. Pavyzdžiui, kūno šveitiklis iš „Organic shop“ (rasite ir  „Maximoj“) kainuoja vos pora eurų, bet net yra paženklintas vokišku ekologišku ženklu (tiesa, šis ženklas yra liberalesnis, nes leidžiama naudoti neekologiškas druskas, mineralinius ingredientus, gamtoje gaunamus konservantus). Ši firma turi ir įvairių kūno sviestų, rankų ir kojų kremų ir t.t.

bdih_logo_english_version
BDIH sign

Panaši situacija yra ir su mano netyčia įsigytu, rusišku purškikliu plaukams, kuris sukurtas natūralių aliejų ir organinių ekstraktų pagrindu – daugybė ingredientų ir praktiškai visi organiški (mokėjau maksimum 3 eur.). Taip, šis purškiklis nekvepia taip ryškiai, kaip netokie natūralūs jo pusbroliai, tačiau atlieka visas reikalingas funkcijas ir (pasikartosiu dar kartą) yra praktiškai natūralus.

DSCN9214
„Bad ones”

Radau keletą priemonių, turinčių net po kelis pavojingus sveikatai ingredientus. Laimė, tų produktų praktiškai nenaudoju, tad rastos nepageidaujamos medžiagos, padėjo lemiamą tašką „laikyti ar mesti lauk“ klausime. Skutimosi putas jau kuris laikas pakeičiu kokosų aliejumi, man jis netgi malonesnis už putas, tad manau, kad netrukus mano lentynoje nebeliks ir šio produkto. (Nerafinuotu kokosų aliejumi tepu ir plaukų galiukus, stengiuosi jį naudoti ir vietoj losjono, bet jis susigeria truputį per lėtai, taip pat man nelabai malonus jo kvapas, kuris greitai įsigeria į drabužius, patalinę. Tad odos drėkinimui ieškau kito varianto). Kiti šioje kategorijoje esantys daiktai – arba pirkti spontaniškai, arba naudoti vos pora kartų. Tai dar kartą įrodo, kad sąmoningas pirkimas ne tik padeda sutaupyti pinigų, bet ir išsirinkti saugesnius, naudingesnius produktus.  Vienintelis daiktas iš šios kategorijos, kurio negalėčiau atsisakyti,nors jis ir turi vieną nepageidaujamą medžiagą – dažomasis plaukų kondicionierius. Gaila, bet natūralių substitų jam dar neatradau (o gal jų ir nėra?).

Visgi, jei rinktumėmės tik tai, kas natūralu, turėtumėme atsisakyti netgi daugiau nei atrodo. Čia ir prasideda prioritetų skirstymas, pavyzdžiui, aš nors ir naudoju mažai makiažo, bet savo plaukus alinu dažydama raudonai. Būtent per dažus ir gaunu daugiausia įvairiausių cheminių medžiagų. Kiti galbūt nedažo plaukų, bet naudoja daug pudros ar panašiai. Tad kažkokio vieno recepto nėra: kiekvienas nenaudingas organizmui medžiagas turėtų mažinti, atsižvelgdamas į savo naudojamas priemones bei galimus sveikesnius jų pakaitalus.

Gal Jūs turite kokių sveikesnių pakaitalų idėjų kurioms nors kosmetikos, kūno priežiūros priemonėms?

Artimiausiuose mano planuose rankų gamybos kosmetika sau 🙂

Būkim gražūs!

IKI

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *