Knygos Knygų recenzijos

„Menas kurti prisiminimus: kaip sukurti ir atsiminti laimingas akimirkas“ (Meik Wiking) – dar vienas bandymas perprasti laimės formulę

Knyga, kuria skaityti malonu ir gera. Autoriaus rašymo stilius neįpareigojantis ir lengvas, daug humoro, knyga  iliustruota gražiomis nuotraukomis, o teksto neperdaugiausia. Knyga ima ir greitai persiskaito, tik didelis klaustukas, ar daug iš jos liko galvoje:).

Bene labiausiai mane sudomino faktas, kad Danijoje yra Laimės tyrimų institutas, kad laimė gali būti mokslo objektas, o pagrindinė žmogaus karjeros kryptis gali būti susiję su laimės tyrimais. Mane sužavėjo autoriaus Meik Wiking asmenybė, mokėjimas mėgautis gyvenimu ir kurti įsimintinas akimirkas (ne veltui danas!). Knygoje remiantis laimės tyrimais, kartu su pavyzdžiais atskleidžiamos reikalingos sąlygos, kad „gimtų” laimingas prisiminimas. Pavyzdžiui: svarbias akimirkas paversti kuo labiau multisensorinėmis (kvapu, garsais, skoniu), siekti kuo daugiau pirmųjų kartų, atsiminimus paversti istorijomis ir kuo dažniau jomis dalintis, skirti dėmesį akimirkoms, investuoti savo laiką, kad prisiminimas taptų ypatingas, kuo daugiau fotografuoti ar kitaip įamžinti prisiminimus ir t.t. Ir iš tikrųjų tie patarimai veikia ir didelė tikimybė, kad pagal juos gyvenate net nesusimąstydami!

Pavyzdys iš mano gyvenimo: Pamenu, kaip prieš porą metų skyriau daug laiko ir pastangų Kalėdų šventės pasiruošimui namuose. Nors dėl nelemtos Covid-19 šventėme tik dviese su vyru, investavau daug laiko namų papuošimui, eglutei, pirmą kartą kepiau meduolius su glaistu, Kūčių stalui gaminau virtinius su grybų įdaru, per vakariene šventiškai pasipuošiau, o tada dienos pabaigoje žiūrėjau Circus de Soleil šou. Tuomet viskas, rodos, ėmė ir praėjo, net nesupratau, ar buvo verta taip stengtis… Bet dabar galiu pasakyti, kad tikrai verta! Net ir šiandien prisimenu, kokios mielos buvo tų metų Kalėdos ir kaip pati jas tokias sukūriau:).

Mano nuomone, jeigu imsi ir pritaikysi tai, ką perskaitei, prisiminimų kūrimo menas tikrai suveiks ir įstabių prisiminimų padaugės. Kita vertus, man atrodo, kad ši knyga viena iš tų, kurios pro vieną akį įeina, o pro kitą išeina… Juk iš tikro, neretai daug naudingo jau būname skaitę ar girdėję, kaip elgtis būtų geriausia, bet realiame gyvenime tų žinių pritaikome ne tiek ir daug….

Taigi, knygą “Menas kurti prisiminimus” tikrai įdomu paskaitinėti, tačiau man asmeniškai, tai tebuvo dar vienas bandymas galva perprasti laimės formulę. Tikiu, kad panašios knygos gali pamokyti, kaip prisiminimus paversti dar ypatingesniais, bet kad tų prisiminimų būtų teks pasistengti jau pačiam:).

Vertinimas: 6/10 Gražiai iliustruota knyga, su „laimingesnio gyvenimo“ masalu skaitytojui (ant kurio aš užkibau :)). Visgi, manau, kad ši knyga labiau vienkartinė patirtis, tarsi labai estetiškas žurnalas, todėl savo bibliotekoje nepasiliksiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *