Be kategorijos

Minimalistinio gyvenimo simbolis

Jau ilgą laiką visuomet pirkdavau ir nešiodavau tik dideles, patogias rankines, kuriose galėdavau sutalpinti VISKĄ, ko tik man tą dieną teoriškai ir praktiškai galėtų prireikti. Juose vietos rasdavo ir megztukas (o jei netyčia atšals?), skėtis (o jei pradės lyti?), kosmetinė (o jei prireiks greitai pasigražinti?), užrašų knygelė (o jei netyčia pakliūsiu į  kokią labai vertingą paskaitą?), kelių spalvų lūpų dažai, rankų kremas ir daug kitų dalykų, kuriuos galėjau panaudoti, arba ne. Viena vertus, visada buvau pasiruošusi įvairioms gyvenimo situacijoms, kita vertus, visada, (net ir laisvalaikiu), kartu su savimi tampydavausi daiktus, kurių nemaža dalis nebuvo panaudojami apskritai.

Su draugėmis ne kartą esame pajuokavusios, kaip gerai tiems vaikinams, kurie visus savo daiktus, išeidami iš namų gali sutalpinti į kišenes. Tai laikydavome išimtinai vaikinų privilegija: juk merginai visada reikia su savimi turėti daug daugiau dalykų, o ir tie visi pokštai apie bekraštes merginų rankines negali būti iš piršto laužti, ar ne?

Mažindama turimų daiktų skaičių, vis dažniau pastebėdavau mažas, dailias rankines, kurios yra lengvos ir užima mažai vietos. Visgi, kaip ir minėjau, toks daiktas man atrodė nepraktiškumo viršūnė: pažiūrėti gal ir gražu, bet kaip sutalpinsiu viską, kas man yra taip reikalinga???

Panašiai būčiau galvojusi ir dabar, bet netikėtai, nelauktai mane aplankė meilė… Raudonoji, nedidelė rankinė parduotuvėje „Promod“ man į akį krito iškart, tačiau pirkti neskubėjau. Mintyse pažaidžiau šaradas, sudėjau pliusus ir minusus ir pagalvojau racionaliai minimalistiškai: o kas jei pabandyčiau išeiti iš namų su daug mažiau daiktų nei įprastai? Ar pajusčiau skirtumą? Ar tai išvis įmanoma?

Azartas padarė savo ir štai jau daugiau kaip savaitė visus reikalingus daiktus stengiuosi sutalpinti į šią ryškią, raudoną gražuolę.

YAY:

  • Tikrai reikalingiems daiktams vietos pakanka.
  • Nebeskauda pečių, nesunku nešti.
  • Perpildytame autobuse nebeužkliudau žmonių.
  • Nėra vietos impulsyviems pirkiniams.
  • Jaučiuosi ir atrodau gražiai.

NO YAY:

  • Nėra vietos gertuvei.
  • Nėra vietos maistui.
  • Nėra vietos.

Suprantu, kad šis rankinukas yra tik daiktas, bet kaskart jį pamačiusi, pagalvoju, kad gal nėra jis toks jau nepraktiškas. Kur kas nepraktiškesni buvo visi tie daiktai, kuriuos tiesiog buvau įpratusi nešiotis su savimi.

Gražios ateinančios savaitės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *