Filmai/Serialai

Nenormaliai geras serialas „Normalūs žmonės“

„Normalūs žmonės“ – serialas apie dviejų labai skirtingų žmonių meilės istoriją. Jis mane tiesiog užhipnotizavo savo daugiasluoksniškumu ir veikėjų charakteriais. Serialas toks turiningas, kad apie jį galima kalbėti iš įvairių kampų. Mano pamąstymai žemiau paremti asmenine patirtimi ir psichologijos žiniomis.

Pirmo sezono 1-8 epizodai

Mariana – jauna moteris, kuri myli „per stipriai“

Mariana yra sužeista toksiškų santykių šeimoje. Aštuntoje serijoje ji prisipažįsta Koneliui: „Atrodo, negaliu priversti žmonių mane mylėti“. Po šio atviravimo, tampa aiškesni Marianos poelgių motyvai praeityje. Veikėja pirmoji pasiūlo „nusirengti“ menkai pažįstamam vaikinui, ji inicijuoja santykius. Kodėl taip greitai? Galbūt ji drąsi ir vadovaujasi savo instinktais, bet kita vertus – galbūt iš baimės, kad jei nieko nesiims, bendravimas nutrūks. Maždaug: „Vaikinams patinka seksas, turiu duoti jam sekso, kol tai dar vyksta“.

„Man patinka daryti tave laimingu“ jau studentavimo laikais išduoda Mariana. Galbūt todėl šie keisti slapti santykiai ilgai tęsėsi mokykloje – Mariana prisitaikė prie esamos situacijos. Juk toks ryšys, netgi visiškai slaptas, yra geriau nei jokio ryšio, kurio mergina negavo šeimoje, o draugų neturėjo. Vienas iš per daug mylinčių moterų bruožų yra būtent šis – jausti atsakomybę už kitus žmonių savijautą, suteikti sau galią situaciją „pataisyti“. Žinoma, kontroliuoti galima tik save, o ne kitus žmones ar patį gyvenimą – juk dalykai tiesiog nutinka. Tuomet nesaugiai besijaučianti moteris gali save bausti: „nepavyko todėl, kad per mažai stengiausi. Buvau nepakankamai gera“.

Išorėje atrodanti stipri Mariana, viduje jaučiasi nesaugiai, todėl negali būti viena. Nauji santykiai su vienas už kitą skirtingesniais vaikinais, nors širdis akivaizdžiai linksta prie Konelio. Ar negalėjo Mariana po eilinio išsiskyrimo su Koneliu, kurį laiką pabūti viena ar bent jau neįsipareigoti kitam vaikinui? Greičiausiai kad ne, tuo metu ji kitaip elgtis negalėjo.

Konelis – kūniškas vaikinas, neturintis savo nuomonės

Galbūt vienas iš dalykų, kodėl pradžioje suveikė Marianos ir Konelio chemija yra tai, kad Konelis pradžioje yra visiškai „be nuomonės“. Čia Mariana gali imtis iniciatyvos ir daryti tai, ko buvo išmokusi šeimoje – nuolatos stengtis pelnyti meilę. Konelio nežinojimas, ką daryti su savo gyvenimu atsiskleidžia renkantis studijas. Mariana patarė rinktis anglų kalbą – Koneliui tai tiko. Jis yra prisitaikantis ir nelinkęs priimti sprendimų, todėl gerai, kai artimas žmogus pasako, ką daryti.

Mokykloje ir gimtajame miestelyje Konelis pritapo ir jautėsi saugiai, tuo tarpu Mariana – keistuolė ir atskalūnė, kurios mąstymas neatitiko „mažo miestelio“ normų jau mokyklos suole. Nieko keista – vieniši žmonės gali skirti daug laiko mąstymui ir asmeniniam tobulėjimui. Tuo tarpu Konelis labiau orientuotas į veiksmą, todėl sėkmingai užsiima sportu ir laiką leidžia su draugais, kurių kompanijoje nebūtina aktyviai reikštis – juk visuomet yra kitų žmonių, kuriems garsiai reikštis patinka. Galbūt todėl Konelis Marianos draugų kompanijoje jaučiasi kaip nesavas – ten reikia arba palaikyti gilesnį pokalbį (prisiminkite sceną prie baseino, kur Konelis nužvelgia susirinkusius žmones, kurie palaiko pokalbius po du) arba įrodinėti savo pažiūras. Toje pačioje serijoje, Konelis pats pirmasis nusirengia marškinėlius, pakviestas žaisti krepšinį baseine. Sportas ir judesys jam yra pažįstama, jo bendravimo būdas yra susijęs su veiksmu, o ne į filosofavimu prie vyno taurės.

Ar Marianos ir Konelio meilė pasmerkta neišsipildyti?

Manau, kad Konelio ir Marianos santykis tęsiasi taip ilgai dėl daugybės sunkinančių aplinkybių. Aistra neblėsta, tai tarsi „uždraustas vaisius“, iki galo neišsipildantys „kas būtų, jeigu būtų…“ santykiai. Gali būti, kad ramesnėmis sąlygomis, chemija tarp veikėjų būtų išblėsusi labai greitai. Konelis ir Mariana bendro turi tikrai nedaug, bet patys savaime yra unikalūs ir žmogiški. Galbūt todėl šis serialas taip įtraukia. Du jauni, savyje dar nesusigaudantys žmonės. Nekantrauju sužinoti, ką atneš likusios keturios pirmo sezono serijos.

Kokia jūsų nuomonė apie šį serialą?

One thought on “Nenormaliai geras serialas „Normalūs žmonės“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *