„Raudonasis mėnulis” (Miranda Gray). Mažoji „Bėgančios su vilkais“ sesutė
Raudonasis mėnulis – knyga apie moters menstruacijų ciklą, jo sąryšį su mėnulio fazėmis ir kūrybiškumu. Knygoje aiškinama, kad moters gyvenimas vyksta cikliškai – kiekvieną mėnesio savaitę moteris gyvena pagal vis kitas energijas.
Šios knygos tikslas yra paskatinti moteris geriau save pažinti ir prisitaikyti prie tą savaitę vyraujančios energijos. Autorė teigia, kad tada viskas vyksta sklandžiau ir yra mažiau kovos, nes atitinkama energija veda moterį per užsibrėžtus tikslus ir suteikia kūrybiškumo.
Knygoje yra labai daug praktikų, meditacijų, paaiškinima, kaip susidaryti savo ciklo kalendorių ir paversti jį reikšminga būsenų stebėjimo priemone.
Iš tikrųjų, tikiu, kad galima pastebėti tam tikrus dėsningumus ir viską atliekant paeiliui ir kruopščiai knyga gali būti tikrai naudinga savistabai ir asmeniniam tobulėjimui.
Visgi man, knyga „Raudonasis Mėnulis” pasirodė per daug neapibrėžta, daugelyje vietų remiamasi bendrinėmis frazėmis, tokiomis kaip „Daugelis tautų“, „Visuomenė šiandien…”, „Tikroji prigimtis“ nepateikiant jokių įrodymų. Tokių apibendrinimų, primenančių tik autorės nuomonę, knygoje tikrai daug.
Taigi, kokios yra tos keturios fazės?
1.Mergelė. „Nesu vaisinga, esu savimi ir mano energijos priklauso tik man“
Rūpinasi tik savimi, yra savarankiška, sąmoninga, . .nepriklausoma. Mergelės fazė yra atgimimo, naujos energijos ir entuziazmo metas. Šioje fazėje moteris turi daugiau jėgų, tiki savo sugebėjimais ir geba susitelkti į tikslus ir juos pasiekti. Tai bendravimo, visuomeniškumo laikotarpis. Šiuo laikotarpiu moteris įgyja jėgų apginti silpnesnius ir aktyviai siekti savo tikslų, nepaisant išorės pasipriešinimo. Ši energija vyrauja prieš kiaušinėlio paleidimą į ciklą, kuomet baigiasi kraujavimas.
2. Motina. „Aš esu stipri ir mylinti, noriu dalintis meile su kitais“.
Tai stiprybės ir energijos metas, kuri yra nukreipta į kitus ir skleidžia šilumą. Motinos fazėje svarbu jaustis bendruomenės dalimi, aktyviai rūpintis kitais, suteikti jiems pagalbą. Šiuo laikotarpiu moterį aplanko pasitenkinimo ir vientisumo jausmas – ji jaučiasi gamtos ir visatos dalimi. Labai sustiprėja kūrybinė energija. Motinos fazėje moteris geba prisiimti atsakomybę ir plėtoti jau egzistuojančius projektus ir idėjas. Motinos fazė prasideda maždaug per ovuliaciją.
3. Kerėtoja. „Manyje tiek daug dinamiškos energijos, esu nerami ir galiu ją paversti nepaprastais kūrybiniais projektais. “
Tai kintančios, į vidų nukreiptos energijos metas. Fizinė energija pamažu ima mažėti, moteris jaučiasi vis neramesnė ir nekantresnė. Protas tampa labai aktyvus ir neramus, todėl sunku atsipalaiduoti. Kai kurios moterys pastebi, kad šioje fazėje joms sunkiau spręsti problemas ir priimti gyvenimo iššūkius. Šioje fazėje moteris aiškiai jaučia savo vidinę prigimtį, gali kilti noras užsiimti dvasinėmis praktikomis, galimi kūrybiškumo protrūkiai. Didelė kerėtojos fazėje susikaupusi energija gali išlieti kūrybiškai arba destruktyviai, priklausomai nuo to, kaip bus kontroliuojama. Kerėtojos fazė pasireiškia, kai kiaušinėlis neapvaisinamas.
4. Ragana. „Šis laikas skirtas laikui su savimi, noriu dar geriau pažinti save ir pasaulį“.
Ramybės ir užsidarymo savyje metas. Išorinis pasaulis pasidaro neįdomus, sunkiau susikoncentruoti ir užsiimti kasdieniais darbais. Poreikis užsisklęsti atsiranda dėl instinktyvaus noro pažinti savo vidų. Emocijos šioje fazėje labai gretai išsiveržia, todėl dažna perdėtai jautri reakcija į smulkmenas. Gali apimti jausmas, kad vienu metu gyvenama dviejuose pasauliuose – viduje ir išorėje. Tai tinkamas metas ieškoti problemų bei mokytis susitaikyti su ateities ir praeities nežinomybe. Raganos energijos patiriamos per menstruacijas.
VERDIKTAS
Raudonasis mėnulis yra tarsi mažoji „Bėgančios su vilkais“ sesutė, kuriai, mano nuomone, kažko trūksta.
Nors knyga nėra stora (220 p.), skaitėsi gana lėtai. Galbūt dabartiniame gyvenimo etape tiesiog nesutapo mano ir „Raudonojo mėnulio“ laukai. Ateityje bandysiu knygai suteikti dar vieną šansą, bet šiandienis įvertinimas
Vertinimas: 4/1010