Kitos knygos Knygų recenzijos Pietų Amerikos literatūra XXI a. literatūra

Romanas „Kalė” – lakoniška bevaikės moters drama (Pilar Quintana)

„Rašytoja, sukėlusi revoliuciją Kolumbijos literatūroje.” – Ispanijos laikraštis „El Pais“

Atėjo metas dar vienai Kolumbijos knygai! Ar ji nustelbs mano visų laikų mėgstamiausią „100 metų vienatvės”? Nemanau, bet vis tiek nekantrauju!

„Kalė” yra nedidelės apimties knyga, kurioje pasakojama nusivylusios moters istorija. Veiksmas vyksta Kolumbijoje. Damaris gyvena ant skardžio netoli džiunglių kartu su vyru ir jie ilgus metus negali susilaukti vaikų. Damaris pasiima globoti mažą kalytę ir pavadina ją Mis Kolumbija vardu – Širlė. Damaris labai rūpinasi kalyte ir atiduoda jai visus savo motiniškus instinktus.

Deja, Širlė užaugausi tampa neklusni – bėgioja iš namų ir pati susilaukia šuniukų, kurių neprižiūri. Damaris jaučiasi išduota, pamažu kalytės išsižada ir net ima jos nekęsti. Knyga turi šokiruojančią pabaigą, kuri sukelia daug apmąstymų…

Autorės stilius taupus, ji nedaugžodžiauja, tad skaityti reikia atidžiai. Tuomet knygoje atsiveria daug gelmės. Knygoje lakoniškai, bet itin taikliai atskleidžiama, ką su žmogumi gali padaryti nusivylimas ir neišsipildę lūkesčiai. Istorijos kulminacija parodo, kad visuose žmonėse, net motinose yra žiaurumo, kuris gali būti pažadintas.

Su šia knyga prisiminiau mokyklos laikus, kai skaitydama kūrinius galvodavau, ar galėčiau jais pasiremti egzamine. Šiuo kūriniu pasiremti galėčiau, jei reikėtų rašyti apie skausmą norint, bet negalint susilaukti vaikų. Taip pat apie žmogaus instinktus ir apie tai, kad nė vienas nesame šventas… Na ir dar daugiau, tik dabar nesugalvoju…

Vertinimas: 7/10 Knygą perskaitysite greitai ir ji neprailgs. Visgi, jei yra galimybė imkite iš bibliotekos. Man asmeniškai, pirkti tokį trumpą romaną pasirodė neverta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *