Knygų recenzijos

Sausio mėnesio perskaitytos knygos

Sveiki!

Dalinuosi trumpomis recenzijomis apie knygas, kurias skaičiau sausio mėnesį.

Alina Bronsky

Paskutinė Babos Dunjos meilė

Tai įtraukianti ir visai neliūdna knyga apie radioaktyvia spinduliuote užterštą Čertovo kaimą ir paskutinius jo gyventojus. Pagrindinė herojė – baba Dunja, savanoriškai grįžusi į kadaise kurtus ir puoselėtus namus, iš kurių prieš savo valią buvo iškeldinta iškart po katastrofos. Baba Dunjia- tvirta, gyvenimo užgrūdinta moteris, nuolat rašanti laiškus Vokietijoje gyvenančiai dukrai ir mylimai anūkei, su kuria nebuvo susitikusi. Jos kaimynai – buvusi melžėja Marjia ir šimtametis Sidorovas planuoja vestuves,  mirtina liga sergantis Petrovas studijuoja meilės eilėraščius, pasipūtę, su niekuo nebendraujantys Gavrilovai, kruopščiai puoselėja gėlynus, tarsi nuošaliame kaime būtų kam juos parodyti…

Čertove gyvena žmonės, neturintys, ką prarasti. Jų negąsdina nei kenksminga spinduliuotė, nei galimai radiacijos prisigėrusios daržovės.  Nuošalus kaimas, kur vienintelė susisiekimo priemonė yra retai kursuojantis autobusas, tarsi tarpinė stotelė tarp gyvenimo ir nebūties. Herojai išoriniame pasaulyje jaučiasi svetimi ir savanoriškai renkasi gyventi nuošaliame kaime, kur nėra ko laukti, bijoti, kur skubėti.

Vieną dieną į kaimą atvyksta jaunas vyras, vedinas maža mergaite. Tai lemtinga diena, apversianti kaimo bendruomenės gyvenimą aukštyn kojomis. Kas nutiko? Paskaitykite knygą ir sužinosite.

Bernardine Evaristo

Moteris, Mergaitė, Kita

Knyga sudaryta iš dvylikos juodaodžių moterų, gyvenusių per paskutinį šimtmetį, istorijų. Visos herojės skiriasi amžiumi, socialine padėtimi, seksualine orientacija, pasirinkimais… Tarp jų – ant bažnyčios laiptų palikta našlaitė, lesbietė režisierė, į destruktyvius santykius įtraukta komunoje gyvenusi moteris, darbu nusivylusi literatūros mokytoja, įtakinga verslo pasaulio atstovė, vieniša motina, auginanti tris vaikus, su žentu kadaise romaną turėjusi moteris, močiutė, kuri negali pamiršti paauglystėje atimto kūdikio, transseksualė… Pasimetėte, nes visko labai daug? Būtent tiek daug skirtingų likimo vingių šioje knygoje ir yra.

Knyga skaitosi lengvai, tačiau lakoniškas stilius ir daug skirtingų personažų, man neleido iki galo įsijausti į istorijas ir tinkamai empatizuoti herojėms. Protu suvokiau, kuriose vietose aprašomi sunkiausios herojų gyvenimo akimirkos, bet nepavyko įsijausti. Dalykas, kuris tikrai patiko – pagrindinių herojų vardai. Niekada anksčiau nebuvau pagalvojusi, kad baltaodžių ir tamsiaodžių vardai, taip skiriasi.

Manau, kad knyga turėtų patikti žmonėms, kurie domisi feminizmu, lygių teisių judėjimu, LGBT teisėmis. Svarbu paminėti, kad „Moteris. Mergaitė. Kita“ yra viena mėgstamiausių 2019 m. Barako Obamos knygų.

Sausio mėnesį skaitau:

  1. Jonas Mekas „I had no-where to go”
  2. Clarissa Pinkola Estes. „Bėgančios su vilkais“ (skaitau antrą kartą)
  3. Andrius Navickas „Babelis“ (skaitysiu antrą kartą)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *