Solidūs šampūnai iš „SOLIDU“
Labas vakaras,
Jau ilgą laiką naudoju tas pačias higienos priemones, todėl nelabai domiuosi šampūnų, kondicionierių, kaukių, serumų ir panašių dalykų naujovėmis. Tačiau neseniai internete pamačiau lietuvišką brand’ą „SOLIDU“, kuris gamina natūralius kietuosius šampūnus ir kondicionierius. kurie yra gaminami, nenaudojant vandens, todėl parduodami ne plastike.
Jau ilgą laiką norėjau išbandyti panašų produktą, todėl nieko nelaukdama išsirinkau kietąjį šampūną „Exotic“ (citrusinis ir vanilės aromatas. 10.99 eur). Buvau maloniai nustebinta ne tik stilinga pakuote, bet ir dovanėle – šampūnu su dilgėlėmis ir tamanų aliejumi.
Iš tikrųjų dar neišbandžiau šių šampūnų, bet norėčiau trumpai pakomentuoti jų kvapą. Man jų kvapas yra savaime suprantamas ir malonus, tačiau daugeliui žmonių kvapo ryškumas, neapibrėžtumas, eterinių aliejų aromatų niuansai gali pasirodyti keisti ir priminti kažką kitką, o ne šampūną. Nes juk dušo želė,šampūnas ir kitos priemonės turi kvepėti žemuogėmis, kokosais, gėlėmis ar panašiai ir visai nesvarbu, kad tas kvapas yra sukurtas dirbtinai. Niekada nepamiršiu, kai gyvendama bendrabutyje jau iš koridoriaus galo jausdavau saldų žemuogių kvapą, kai viena iš kaimynių prausdavosi duše. Tada pagalvodavau, na taip, kvepia, tačiau kokią chemiją tu tepiesi sau ant kūno?
Kartais pasitaiko situacijų, kad kažką rekomenduoju, o paskui žmogus ateina ir sako, kad buvo „be skonio”, kad neskaniai kvepia, kad nepatogi konsistencija ar panašiai. O esmė yra ta, kad dažnai tai, kas sveikiau, natūraliau, draugiškiau gamtai yra kitaip nei esame pratę, nesvarbu, ar tai būtų natūralus riešutų sviestas, vaisinis batonėlis ar šampūnas. Laikui bėgant tas „kitaip” tampa sava ir tų nenatūralių pakaitalų nei valgyti, nei tepti sau ant odos tiesiog nebesinori.
Šie šampūnai galbūt ir nėra visiškai natūralūs (juk šampūnas mėlynas!:) ), tačiau jų sudėtyje daug natūralių aliejų ir kitų komponentų, o pagrindinis privalumas yra draugiškumas gamtai. Džiaugiuosi galimybe rūpintis savimi be jokių plastikinių pakuočių!
Įspūdžiai, panaudojus šampūną – kitą kartą:)
Linkėjimai,
Inga <3
Daugiau informacijos apie „SOLIDU“ šampūnus ir kitą kosmetiką.
Daugiau naujienų: MINIMALIAI
Sveiki, gal galėtumėte pasidalinti, kokią dar natūralią kosmetiką naudojate? Domintų ir dekoratyvinė. Taip pat gal gaminatės kosmetines priemones pati? Dėkui ir šilčiausi linkėjimai! 🙂
Labas:)
Iš tikro, kosmetikos klausimais nelabai daug galiu patarti…Visada atsižvelgiu į priemonės sudėtį, neperku nieko, kur yra parabenų. Apskritai, mano taisyklė tokia, kad jei bet kokios priemonės sudėtis labai ilga, o žodžiai nesuskaitomi – ji ne man.
Kalbant apie kosmetiką, tai kartais nusiperku prekės ženklo „Organic shop” produktų, nes jie sertifikuoti ekologišku ženklu ir yra prieinamos kainos, parduodami didžiosiose Maximose, Droguose ir pan. (https://bigsoapfactory.com/wp-content/uploads/2017/04/organic-shop-alcorte.jpg).
Veidą valau miceliniu vandeniu, veido kremas – ekologiškas „Margarita“. Vietoje kremo kūnui, skutimosi putų – kokosų aliejus. Muilą rankoms perku 100% alyvuogių, be jokios chemijos (randu „IKI”). Dantų pasta, žinoma, lietuviška „Ecodenta”.
Dekoratyvinės kosmetikos naudoju sąlyginai mažai ir ji nėra ekologiška. Būtinai ieškosiu ekologiškesnio pakaitalo BB kremui ( šiuo metu naudoju Garnier firmos), dėl tušo ir lūpų dažų, kol kas, nesuku galvos. 🙂
Dabar bene labiausiai mane dominantis prekės ženklas yra „Manilla“ -> https://manilla.lt/. Renku informaciją ir gal ką nors įsigysiu.:)
Labai ačiū už tokį išsamų atsakymą! 🙂 Aš makiažo nuvalymui naudoju aliejų arba mikropluošto šluostes, kurias reikia tik sušlapinti vandeniu. Tiesa, lyg ir girdėjau, kad jos nėra itin palankios gamtai, bet kol kas kitų alternatyvų neradau, o vėl leisti pinigų miceliniui vandeniui plastikinėse pakuotėse tikrai nebesinori. Bandžiau Margarita Eko linijos drėkinamąjį veido kremą, tačiau jis mano odai nelabai patiko. Šiuo metu naudoju Žiedės kremą jautriai ir normaliai odai. Planuose yra ir kiti Žiedės produktai, kuriuos norėčiau išbandyti, pvz., kūno losjonas, kurį galėčiau naudoti ir kaip rankų kremą. Stengiuosi neapsikrauti nereikalingais produktais, smagiau, kai vienas produktas yra universalus ir jį gali naudoti įvairiai. Muilą renkuosi kietoje formoje, jį naudoju tik rankoms bei makiažo šepetėliams plauti. Bandžiau naudoti vietoj dušo želės ir kaip skutimosi putas, bet man labai nepatiko tas odos tempimo ir sausumo jausmas nusiprausus 🙁 Kol kas naudoju anksčiau susipirktas dušo želes, o joms besibaigiant, reikės kažką sugalvoti 🙂 Kosmetikos sudėtyje aš vengiu sodium laureth sulfate, silikonų, aliuminio, alkoholio ir kitų panašių jų „draugų”. Aš taip pat naudoju Ecodenta dantų pastas bei skalavimo skystį. Tiesa, neseniai pabandžiau pasidaryti kokosų aliejaus ir ciberžolės „pastą”, teigiama, kad ji balina dantis. Taip pat jau kurį laiką skalauju dantis kokosų aliejumi. Skalavimo skystį planuoju pabandyti pakeisti vandeniu su soda/druska. Kaip toniką veidui kartais mėgstu panaudoti obuolių actą, skiestą vandeniu. Plaukams irgi naudoju šį mišinį. Veidui prausti naudoju smulkiai susimaltas avižas. Dar vienas dalykas, kurio nebesinori pirkti – tai plaukų balzamas. Deja, be jo nelabai išeina išsiversti. Keletą kartų pabandžiau pasidaryti mišinį iš medaus, aliejų, kefyro/grietinės/natūralaus jogurto. Manau, kad daugiau balzamų-kondicionierių nebepirksiu 🙂 Dar labai norėčiau išbandyti pasidaryti linų sėmenų želę/kaukę plaukams. Kūno šveitiklį darausi ir cukraus, aliejų bei medaus. Iš dekoratyvinės kosmetikos labai norėčiau išbandyti Uogų naujus produktus ir pakeisti jais dabar savo naudojamus. Aš taip pat ieškau, kuo pakeisti makiažo pagrindą. Svarstau išbandyti Uoga Uoga arba Nimfės naujieną – toninį kremą. Norėtųsi šiek tiek didesnio maskavimo, o kiek teko skaityti, Uogų kremas nelabai ką maskuoja…
Daug prirašiau, bet norėjosi su kuo nors pasidalinti mintimis. Nes mano aplinkoje nelabai kas tuo domisi…
Oho! Galiu drąsiai sakyti, kad kosmetikos sferoj esat pažengusi tikrai daugiau nei aš!
Aš visiškai pritariu idėjai, kad reikia neapsikrauti produktais.Žinau ne vieną žmogų, kuris ieško stebuklingo produkto, padėsiančio nuo spuogų ir taip nuolatos. O esmė ta, kad odai kartais reikia ir pailsėti, gal ir tie spuogai dingtų, susitvarkius mitybą, geriant daugiau vandens ir panašiai..:)
Šiuo metu turiu viską,ko reikia mano kosmetinėje,bet kai tik koks vienas produktas baigsis, skirsiu daugiau laiko, kad išsirinkčiau naują dar labiau draugišką gamtai/ekologiškesnį 🙂
Esu girdėjusi, kad egzistuoja itin paprasta valanti kaukė iš sodos ir medaus. (https://sveikata.lrytas.lt/gyvenu-sveikai/2016/10/16/news/sumaisykite-soda-su-medumi-pamate-rezultata-nustebsite-788028/) Ji yra viena pirmųjų mano sąraše :).
Dar įsigijau UOGA UOGA veido šveitiklį, tai labai labai patiko!(https://pigu.lt/lt/kosmetika-veidui/veido-sveitikliai-tonikai-makiazo-valikliai/svelnus-veido-sveitiklis-uoga-uoga-pasiute-riesutai?id=3069539&gclid=CjwKCAiAxJPVBRB4EiwAsCA4aWmIARbSXJWfmB2dPfujSK2Ndz–amABU6ldAcMJ1zITa0vUhyXAwBoCQDUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds).
Dėl kondicionieriaus, tai galit pabandyti naudoti Margaritos ekologišką šampūną ir kondicionierių viename (https://www.kosmetikosdnr.lt/wp-content/uploads/2014/03/Margarita-ekologiskas-sampunas-kondicionierius-2in1.jpg). Man jis visai tinka. Tik šiuo metu naudoju sausą šampūną ir viskas ok ir be kondicionieriaus:).
Kalbant apie skutimosi putų pakaitalus, tai man puikiai tinka kokosų aliejus… Tik kad visada nuo jo vonia tampa kažkokia slidi, aliejus prilimpa prie vonios paviršiaus ir traukia nešvarą. Ieškau sprendimo, kaip išspręsti šią situaciją, nes tikrai nenoriu grįžti prie skutimosi putų…
Labai plati tema ta kosmetika!:)
Aliejus skutimuisi patiko ir man, oda tokia švelni, glotni ir sudrėkinta. Aišku, ta pati problemėlė – slidžios dušo grindys 🙂
Aš turbūt nebandyčiau naudoti sodos veidui, jaučiu, kad mano odai tai būtų per daug šiurkšti priemonė.
Rekomenduotą šampūną esu nusižiūrėjusi išbandyti, kai tik baigsiu jau turimus 🙂
Po šio straipsnio ir aš susigundžiau bet solidu šampūnai brangūs tai atradau kitą brandą http://www.ednim.lt tai tikrai nuostabus šampūnai.