Postcrossing

SVEIKI GYVI, ATVIRUKAI! AŠ SUGRĮŽAU!

Dar 2018 m. dalinausi tekstu apie vieną iš savo pomėgių – Postcrossing‘ą. Labai džiaugiuosi, kad po šiokios tokios pertraukos vėl sugrįžau į šį hobį😊. DEŠIMT metų – tiek laiko esu užsiregistravusi Postcrossing puslapyje… Laiko nemažai, bet išsiųstų ir gautų atvirukų statistika dar sąlyginai kukli – greitai pasieksiu iškalbingą skaičių – 100!

Iš tikrųjų, kuo toliau, tuo gražesnių atvirukų sulaukiu. Kiekvienas atvirukas man tarsi meninė patirtis, fotografijų žiūrėjimas…Štai kodėl taip svarbu profilyje tinkamai įvardinti savo atvirukų preferencijas – Postcrossing vartotojai į tai tikrai atsižvelgia.

Šiandien į įvairius pasaulio kampelius keliauja net 10 mano išsiųstų atvirukų. Pastaruoju metu esu itin aktyvi, atvirukų siuntimas man suteikia daug gerų emocijų – nesikuklindama vienu kartu išsiunčiu visą atvirukų maksimumą.

Sugrįžus po kurio laiko petraukos Postcrossing’as vis dar pažįstamas ir mielas, rodos, kad niekur nė nebuvau dingusi!:) Visgi, žemiau dalinuosi mintimis, kas, mano nuomone, šiandien yra kitaip:

  1. Vieni už kitus įdomesni profiliai. Jeigu prieš kelerius metus tipinius Postcrossing‘o vartotojus būtų galima suskirstyti į kelias grupes (vyresnio amžiaus žmonės, studentai, besidomintys kitomis kultūromis, knygų mylėtojai ir pan), šiandien profiliai yra visiškai neapibrėžti ir dažniau nustebina savo originalumu. Vis dažniau pastebiu profiliuose reiškiamą žmonių palaikymą LBGT (anksčiau to nebuvau pastebėjusi), o užsiprašyti atviresnių atvirukų irgi, atrodytų, nėra nedrąsu. Neseniai siunčiau atviruką į Belgiją, kur viena iš gavėjo atvirukų preferencijų buvo atvirukai su žmonių sėdynėmis. Laimė, kad jam patiko ir katinai, tad šioje vietoje turėjau, ką pasiūlyti iš savo kolekcijos😊.
  2. Vartotojai dalinasi savo socialinių tinklų paskyromis. Anksčiau to nebuvo! Dažnai gaudama atviruką, randu užrašytą Instragram nick‘ą. Kartais, jei profilis sudomina, taip pat pasidalinu informacija, kaip mane surasti socialiniuose tinkluose.
  3. Atvirlaiškių prekybos vietose atrodo mažiau. Aplankiau kelis didelius knygynus ir radau įsigyti vos kelių tipų atvirlaiškių. Kiek pamenu, anksčiau jų pasirinkimas buvo kur kas didesnis…Galbūt atvirlaiškiai išeina iš mados?:(
  4. Atvirlaiškiai pradėti pakuoti į plastikinius vokelius. Visada džiaugdavausi, kad Postcrossing‘as yra sąlyginai tvarus hobis, nereikalaujantis daug papildomo vartojimo. Dabar, kaskart pašto dėžutėje radusi įpakuotą atviruką, šiek tiek nusiviliu. Tenka pripažinti, kad dalis atvirukų gavimo džiaugsmo dingo ☹.
  5. Vis daugiau lietuvių žino apie Postcrossing‘ą! Jeigu anksčiau daugelis žmonių neįsivaizduodavo, kuo aš čia užsiimu, dabar turiu ne vieną ir ne du pažįstamus, kurie aktyviai siunčia atvirukus😊.Tai matyti ir Postcrossing statistikoje – išsifiltravus narius pagal Lietuvą ir pasirinkus, kad narys būtų prisijungęs bent kartą per metus, randama daugiau nei 1000 rezultatų! Svarbu paminėti, kad šie rezultatai yra apriboti kiekiu, todėl apima tik tuos narius, kurių slapyvardžiai yra nuo A iki M raidės. Tad lietuvių šiame puslapyje yra daug daugiau nei 1000!

Truputis statistikos. Daugiausiai atvirlaiškių išsiuntęs narys išliko tas pats kaip ir 2018-aiais, tačiau jo kolekcija nuo 14 000 atvirlaiškių pasipildė iki 32 tūkst. atvirlaiškių! Neįtikėtini skaičiai! Beje, daugiausiai atvirlaiškių išsiuntusių narių trejetuke puikuojasi nariai iš Vokietijos😊

O kaipgi su Lietuva? Šiuo metu daugiausiai atvirlaiškių išsiuntusi narė iš Lietuvos yra išsiuntusi net 8 000 atvirlaiškių! Mano galva, tikrai įspūdingas skaičius.

Dar šis tas…Žinote, jei manęs paklaustų, į kokią šalį norėčiau išsiųsti atviruką, atsakyčiau labai paprastai – į Latviją arba Estiją! Nors visai šalia, tačiau tai man atrodytų didelė egzotika.

Beje, visus atvirukus, kuriuos gavau 2021 metais, galite pamatyti Minimaliai.lt Instagram paskyroje!

Linkėjimai

Iki

One thought on “SVEIKI GYVI, ATVIRUKAI! AŠ SUGRĮŽAU!

  1. Smagu atrasti įrašų apie postcrossing’ą! Ir smagu kai žmonės grįžta. Dėl atvirukų pasirinkimo fizinėse vietose, tai man kaip tik atrodo jų daugiau. Anksčiau iš viso būdavo tik Nieko Rimto arba turistiniai. Dabar gi užeini į kokią galeriją, Mint Vinetu, Mugę – visad rasi įdomių atvirukų. Na ir laikai tokie, kai viskas susikėlė į internetą. Jei prieš 10 metų teko siųstis iš rusų kažką fainesnio, dabar gi gausu, tik rinkis, vien lietuviškos parduotuvės jau gali pakonkuruoti o kur dar etsy, kur yra ir LT ir šiaip viso pasaulio kūrėjai. Begalė mažų versliukų ir bendruomenės instagrame 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *