Knygos Knygų recenzijos

„Ten kur gieda vėžiai“ (Delia Owens)

„Ten kur gieda vėžiai“ – rami, atoki vieta, ten, kur žmonės paprastai neužklysta.

„Ten kur gieda vėžiai“- istorija apie Šiaurės Karolinos miestelio pelkynuose užaugusią mergaitę Kają, vaikystėje paliktą mamos, o vėliau apleistą girtuoklio tėvo. Kaja užaugo viena, pati gaminosi maistą ir gaudė žuvis, kad galėtų užsidirbti pinigų. Mergaitė neturėjo jokio artimo žmogaus ar draugo – išsikalbėdavo ir pasiguosdavo tik kirams arba pati sau. Niekas apylinkėse nepažinojo pelkių taip gerai kaip Kaja – ji žinojo visus gyvūnus ir augalus, puikiai orientavosi pelkėse, meistriškai valdė motorinę valtį. Kaja nėjo į mokyklą ir nemokėjo skaityti, ji vengdavo žmonių ir miestelėnų buvo praminta – „Pelkių dukra“.

Kają vos 6-erių paliko mama, vėliau broliai ir sesės, galiausiai tėvas. Nieko keisto, kad tai mergaitei paliko didelę traumą. Baimė būti paliktai ją persekiojo visą gyvenimą.

Kai Kaja tampa paauglė, pradeda bendrauti su Teitu – truputį vyresniu vaikinu, kuris labai domisi pelkynais. Jų susipažinimo istorija kaip tik tokia, kokia tinka nedrasiajai Kajai – Teitas palieka Kajai dovanų į kelmą įsmeigtą paukščio plunksną, o Kaja palieka jam kito paukščio plunksną mainais.

Teitas padovanoja Kajai svarbiausią dovaną, atvėrusią jai duris į kitokį gyvenimą – išmoko ją skaityti. Kaja susipažįsta su mokslinėmis knygomis. Pagaliau ji gali ne tik kolekcionuoti kriaukles, plunksnas bei kitus radinius gamtoje, bet ir išreikšti savo mintis raštu! Ryšys tarp Kajos ir Teito vis labiau stiprėja. Kaja pamažu prisileidžia mintį, kad šis žmogus jos tikrai nepaliks. Vis dėl to, iki laimingos pabaigos dar daug kas laukia… Teitas vieną dieną tiesiog nebegrįžta pas Kają.

Kajos širdyje atsiveria vaikystėje palikti randai, ji dar labiau atsiskiria nuo žmonių. Visgi, gebėjmas rašyti ir ekspertinės žinios, leidžia jai parašyti puikią knygą apie pelkynus. Kaja sulaukia pripažinimo mokslininkų bendruomenėje ir uždirba orų honorarą. Galbūt Pelkių dukrai pagaliau atsirado vietos pasaulyje?

Bet čia, netikėtai, istorija pasisuka netikėtu kampu. Kaja ima susitikinėti su miestelio „žvaigžde“ Čeisu. Pradžioje bendravimas atrodo tarsi žaidimas, tačiau Čeisas vis grįžta. Jaunuoliai yra visiškai iš kitų pasaulių, tačiau ryšys išlieka ne vienerius metus. Visgi, skaitytoją nuo pat Kajos ir Čeiso bendravimo pradžios lydi jausmas, kad draugystė geruoju nesibaigs. Ir iš tikrųjų, netikėtai pelkėse aptinkamas Čeiso lavonas ir pagrindine įtariamaja tampa Kaja. Nėra daug šansų, kad prisiekusieji patikės nuo visų atsiskyrusios keistuolės nekaltumu. Nors ir pusę lūpų, tačiau kalbos, kad Čeisas leidžia laiką su Pelkių dukra, buvo paplitusios miestelyje.

Taigi, nuo čia prasideda detektyvo narpliojimas. Ar galėjo Čeisą nužudyti Kaja? Jei taip, koks buvo jos motyvas? Ar atsiras žmonių, kurie bandys apginti Kają? O galbūt jos ginti visai nereikia?

P.S.  Perskaičiusi knygą ir aptarusi ją su bičiulėmis, padarėme išvadą, kad Kaja dėl traumos galėjo turėti suskilusią asmenybę. Užuominos į tai atskleidžiamos ne vienoje knygos vietoje. Bet tai tik spėlionės.

Labai laukiu jūsų nuomonės apie šią knygą! O mano vertinimas žemiau

Vertinimas: 9/10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *