Trys nauji kasdienybės ritualai
Sveiki,
Noriu pasidalinti trimis man visiškai nebūdingais dalykais, atrastais karantino metu:
- Kasdienis sapnų registravimas
Įkvėpta draugės, sapnus aprašinėjančios ne vienerius metus, jau daugiau nei mėnesį kasdien užrašinėju, ką sapnavau. Ši veikla man kaip rytinis ritualas: rašymas ranka veikia terapiškai, o patys sapnai atskleidžia pasąmoningai rūpinčius dalykus, neišspręstas problemas, lūkesčius. Reikia tik truputį paanalizuoti – ir viskas kaip ant delno.
Iš tikrųjų, tik pradėjusi užrašinėti sapnus supratau, kad sapnuoju kiekvieną dieną. Mano sapnai realistiški, juose pažįstami žmonės, nemažai kasdienių situacijų. Kartais sapnuose elgiuosi kaip tipinė aš, bet dažniau priešingai – išsprogstu emocijomis ir pasielgiu visiškai sau nebūdingai. Šiems sapnams skiriu ypatingą dėmesį. Vis dėl to, mano sapnai yra tarsi realybės tęsinys, pasigendu daugiau kūrybiškumo, grožio, „nerealumo“(juk sapnuose įmanoma viskas, kodėl sapnuoju tik taip „protingai“, „realistiškai”?). Šie apmąstymai paskatino mane atrasti meditavimą (žiūrėti į 2 punktą).
- Meditacinės praktikos
Man patinka psichologija ir asmeninis tobulėjimas, tačiau niekuomet neskyriau dėmesio dvasingumui. Pati iš savęs esu nerimastinga, visada jaučiu poreikį sukontroliuoti dalykus, būti pasiruošusiai visiems įmanomiems scenarijams. Kitaip tariant, man sunku būti „čia ir dabar“. Niekada nemaniau, kad tai yra bėda. Juk ateis diena, kai pagaliau viskas bus „taip kaip reikia“ ir būsiu rami.
Deja.
Pirmoji pažintis su meditacija buvo visiškas atmetimas. Galvoje nuolat zujo mintys, o jo didenybė protas nuolat primindavo: „Na ir ką, pabūsi susikaupusi, nurimsi, bet juk dalykai realybėje vis tiek išliks tie patys. Problemų tai nesprendžia“. Paskui, pamažu atsivėrė daugiau kelių, supratau, kad galiu nuraminti mintis ir apmalšinti nerimą, gebu bent kurį laiką visiškai nieko negalvoti. Ir tai visiškai nereiškia, kad ištisą dieną sėdžiu lotoso pozoje. Medituojant svarbu sukaupti dėmesį, tad netgi pasivaikščiojimas susikoncentravus į kvėpavimą, arba monotoniški, paprasti veiksmai gali veikti kaip tam tikra meditacija.
Labai rekomenduoju programėlę „Atsipūsk“. Lengvos, neilgos meditacijos, kuomet malonus balsas LIETUVIŠKAI pasako, ką jums reikia daryti 😊. Super.
- „Animal spirit“ būrimosi kortos.
Pirmą kartą šias kortas pastebėjau fotografės Neringos Rekašiutės Instagram’e. Jos patraukė dėmesį dėl savo meniškumo ir grožio. Pasidomėjusi kiek daugiau, nusprendži
au kortas sau pasidovanoti. Jaučiau, kad tos paslapties, bohemiškumo ir tylaus patarimo iš šalies man labai reikia.
Trumpai: Animal spirit kortos nėra paprastos taro kortos. Kiekviena korta yra su toteminiu gyvūnu, atsipindinčiu tam tikrą būseną, vertybes ir nešančiu to gyvūno esybei būdingą žinutę. Visų gyvūnų aprašymai pateikti kartu prie kortų pridedamoje knygelėje. Būrimas šiomis kortomis reikalauja savianalizės ir interpretacijos. Gavęs atsakymą iš gyvūno, turi progą apmąstyti rūpimą situaciją, galimai pastebėti joje kažką naujo ir pats atrasti atsakymą.
Pavyzdžiui, uždavusi klausimą, kaip turėčiau elgtis karantino metu, iš 63 kortų ištraukiau krokodilą, kuris simbolizuoja nusiraminimą, stagnaciją ir jėgų kaupimą ateičiai.
Paklaususi apie tinklaraščio rašymą, ištraukiau bitę – o čia jau interpretuok kaip nori – galbūt trokštamas rezultatas vertas didelio darbo, o galbūt priešingai – dėl šio tikslo persidirbti neverta?
Žodžiu, šios kortos man yra kažkas stebuklingo, buriuosi retai, bet tos akimirkos ypatingos.
Linkėjimai