Be kategorijos

Tvarka namuose

„Want a cleaner house? Own less stuff. It works every time”. J.Becker

Prieš kurį laiką buvau susitvarkiusi spintą (tai nėra baigtinis procesas, planuoju ją peržiūrėti ir vėl). Antroji užduotis – kambario revizija.

Kolkas mano gyvenamoji vieta yra labai tinkama įvairaus plauko tvarkymosi ir švarinimosi darbams. Gyvenu mažame kambaryje, kuriame yra sąlyginai mažai daiktų. Šios dienos tikslas buvo peržiūrėti lentynose esančius daiktus ir atsisakyti nenaudojamų ir nereikalingų statulėlių, papuošalų, įvairių interjero akcentų ir panašiai. Besitvarkydama atradau keletą daiktų, drabužių, kurie buvo saugiai paslėpti spintos arba lentynos gale. Aš nemačiau jų, nepasigedau jų, greičiausiai net jei nebūčiau netikėtai atradusi, neprisiminčiau apie juos dar mažiausiai visą gyvenimą. Didžiąją dalį šių daiktų aš išmečiau, nes jei nepastebėjau šitiek laiko, vargu ar pasigesiu, kad jų nebeliko.

Vis dėlto, net ir nereikalingų bei nenaudojamų daiktų atsisakyti nėra taip lengva. Dalis jų, nors ir nėra naudojami, kadaise buvo įteikti kaip dovanos arba turi kitokio pobūdžio emocinį bagažą. Kai kurių daiktų negaliu išmesti vien dėl šios priežasties. Tam, kad su kadaise mylėtais daiktais atsisveikinti būtų lengviau, siūlyčiau pabandyti juos padovanoti. O tuomet beliks tyliai stebėti, kaip jie ima gyventi savo antrąjį gyvenimą. Arba kitaip tariant – pagaliau jie jau nebe jūsų rūpestis.

Vietos atlaisvinimas turėtų būti kartojamas periodiškai, tas nereikėtų išsigąsti, kad kai kurių daiktų atsikratyti tiesiog nekyla ranka. Manau, kad trečią ar ketvirtą tvarkymosi kartą apsvarstydami tuos pačius, iki kaulo įgrisusius ir nenaudojamus daiktus, aplankys nušvitimas juos pagaliau išmesti.

Nėra geresnio apdovanojimo nei būsena gyvenant švarioje, erdvioje ir laisvoje aplinkoje.

Maža paslaptis – geriausiai namai „tvarkosi“ tuomet, kai yra kitokių neatidėliotinų užduočių. Puikus ir (svarbiausia!) naudingas atidėliojimo būdas.

Linkėjimai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *