Be kategorijos

Tvarkymasis su Marie Kondo: dokumentai ir knygos

Tvarkytis dokumentus, užrašus ir knygas man neatrodė sunki užduotis. Žinau, kad yra žmonių, kurie kaupia sentimentus (atvirukai, įvairūs rašteliai, koncertų bilietai, skrajutės ir pan…), žinias ( konspektai, užrašai, sąsiuviniai dar iš mokyklos laikų…) bei kitokį popierinį turtą.

Aš, baigusi studijas, beveik nedvejodama „surūšiavau“ ir išmečiau visus ketverių metų konspektus. Buvo mano domėjimosi minimalizmu pradžia (entuziazmo per akis), taip pat ruošiausi kraustymuisi. Visgi, žiūrėdama iš laiko perspektyvos, priimu tai kaip tam tikrą išsilaisvinimą iš situacijos, kuri manęs jau ilgą laiką netenkino. Bet kuriuo atveju, per daugiau nei 2 metus man nė karto neprireikė šių užrašų.

Neturiu prikaupusi ir dienoraščių iš paauglystės, nes kažkada tiesiog norėjau juos išmesti, taip ir padariau. Niekada dėl to nesigailėjau.

Kita vertus… 

  • Mano piniginėje visuomet galima rasti ne vieną ir ne du čekius (prastas įprotis, nors tiesą sakant, porą kartų gyvenime yra pasiteisinęs).
  • Turiu daug gautų ir tuščių atvirlaiškių.
  • Turiu tuščių arba mažai panaudotų užrašų knygelių, darbo kalendorių. Jie man tiesiog neprilimpa, o išmesti gaila.

Ką darau, kad namuose nebūtų dokumentų chaoso?

  1. Periodiškai peržiūrinėjų turimus dokumentus, kad liktų tik aktualiausi. Konfidencialius dokumentus sunaikinu darbe, kitus – surūšiuoju.
  2. Mažai naudojamas kanceliarines priemones ir lipnius lapelius išsinešiau naudoti į darbą.
  3. Žurnalus (šį pusmetį prenumeruoju vieną žurnalą), perskaičiusi iškart perduodu kitiems.
  4. Dalykus, kuriuos turiu prisiminti (pakuotės nuo vaist
    ų, vizitinės ir pan) tiesiog nusifotografuoju, o pakuotes išmetu.
  5. Knygas skolinuosi iš bibliotekos arba draugų, perku labai retais atvejais ir dažniausiai nenaujas (jei knyga nepalieka didelio įspūdžio, parduodu vėl).
  6. Ant pašto dežutės užsiklijavau savo gamybos lipduką tam, kad išvengčiau nepageidaujamos reklamos.

Svarbius dokumentus, garantijas, sertifikatus, laikau vienoje vienintelėje papkėje su įmautėmis. Vienoje įmautėje – visi dokumentai, susiję su banku, kitoje – su mobilioji ryšio operatoriumi, ketvirtoje – įvairios garantijos, penktoje – medicinos išrašai, receptai ir pan. Šis būdas man pasirodė pats patogiausias, norint greitai ir patogiai rinkti reikalingus dokumentus, o po surasti reikiamą. Tai man pasisiteisino labiau nei dokumentų laikymas dėžutėje, viename segtuve ar panašiai.

Susitvarkyti dokumentus man pasirodė visai paprasta. O kaip su dokumentais jūsų namuose? Ar esate linkę kaupti? Jei taip – kaip su tuo tvarkotės?

Linkėjimai

Inga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *